Pokud vám bylo uděleno řidičské oprávnění skupin C,CE,C1 nebo C1E před 10.9.2009 nebo skupin D,DE,D1,D1E před 10.9.2008, můžete absolvovat zkrácenou formu profesního školení o rozsahu pouze 35 hodin.

Profesní způsobilost si tak mohou obnovit řidiči, kteří dříve vykonávali práci řidiče a platnost jejich profesní způsobilosti již vypršela. Obnovovací školení se týká i řidičů, kteří profesní způsobilost nikdy nezískali, ale pouze pokud jim řidičské oprávnění výše uvedených skupin bylo uděleno před datem 10. září 2009 resp. před 10. září 2008.

V praxi jde o případy, kdy

  • řidič přestal z jakéhokoli důvodu vykonávat svoji práci a platnost jeho profesní způsobilosti vypršela
  • řidič přestal vykonávat svoji práci v době platnosti profesní způsobilosti, nechodil dále na školení a před vypršením platnosti si chce svoji profesní způsobilosti obnovit
  • řidič, který získal řidičské oprávnění výše uvedených skupin před datem 10. září 2009 resp. před 10. září 2008 chce nyní nově vykonávat práci řidiče

Podle dikce zákona to není zvláštní druh školení, jde pouze o pravidelné školení v rozsahu 35 hodin. Je tedy možné se jednoduše 5x za sebou přihlásit na stejné pravidelné školení.

Nejbližší termíny školení

Na toto školení se můžete přihlásit stejně jako na pravidelné školení. Doporučujeme autoškolu kontaktovat telefonicky.

 On-line přihlašování ke školení řidičů zajišťuje MOJE AUTOŠKOLA - software pro školicí střediska.

Ceník

Obnovovací profesní školení 35 h

35 h pravidelné „obnovovací“ školení
1 účastník
9 000 Kč

Ceník platí od 15. 4. 2024. Všechny ceny zahrnují kompletní výuku a výcvik v zákonném rozsahu a DPH ve výši 21 %.

Do ceníku výuky a výcviku k získání řidičského průkazu jsou zahrnuty náklady na učitele a vozidlo u zkoušky. Nejsou zahrnuty správní poplatky Magistrátu hl. m. Prahy. Všechny vyučovací hodiny výuky i výcviku mají zákonem stanovenou délku 45 minut.

U vstupního profesního školení není zahrnut správní poplatek Magistrátu hl. m. Prahy.

Platba je možná hotově, převodem, na fakturu a kartou.